31
Ağu

İmmobilizer Anahtar Ankara

ANGORAKEY Oto Çilingir

İmmobilizer, teknik olarak aracın yakıt ve ateşleme sistemini devre dışı bırakan bir emniyet sistemidir. Transponder, anten (kontak bileziği), immobilizer kutusu ve ecu (elektronik kontrol ünitesi) den oluşur.

IMMOBILIZER NASIL ÇALIŞIR?

Immobilizer devredeyken, yakıt sistemi ve ateşleme sistemi çalışmaz. Bu da aracın çalıştırılamaması anlamına gelir. Aracın anahtarını kontağa soktuğumuzda, anahtarın içindeki çip (transponder – transmit ve responder kelimelerinden gelir), kontak bileziğinden (rf anteninden) aldığı enerjiyle aktif olur ve immo kutusuyla iletişime geçer. Burada immo kutusu transponder dan gelen kriptolu bilgiyi işler ve yeni bir kod üretir. Bu kodu kendi veri tabanındaki bilgiyle karşılaştırır. eğer doğruysa ecu ye (elektronik kontrol ünitesine) kendi kriptolu kodunu gönderir. Ecu de aynı işlemleri yaparak kendisine gönderilen kodu doğrular. Bunun sebebi arac üzerindeki immobilizer kutusu gerçek mi yoksa değiştirilmiş mi anlamak için (hırsızlar bu yola başvurabiliyorlar). Eğer kod doğruysa kontrolündeki yakıt ve ateşleme sistemlerini aktif hale getirerek aracın çalışmasını sağlar. Aksi taktirde marş çalışacak ancak motor çalışmayacaktır.

IMMOBILIZER İLE İLGİLİ İŞLEMLER İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 

ŞAHISLAR İÇİN ŞİRKETLER İÇİN
Kimlik fotokopisi Kimlik fotokopisi
Ruhsat fotokopisi Ruhsat fotokopisi
Araç başkasına ait ise vekaletname Şirket sahibinin vekaletnamesi ve dilekçesi
İmza sirküleri

Tüm marka ve model araçların anahtar yapımı, kaybolmuş ya da çalınmış araçlarınıza immobilizer beyin takımı ve çilingir hizmeti verilir.

UNUTMAYIN!

Hiçbir güvenlik sisteminin % 100 başarılı olamayacağı hemen herkes tarafından bilinmektedir. Asıl amaç hırsızın işini zorlaştırmak, onu caydırmak ve immobilizer olmayan bir arabaya yönelmesini sağlamaktır. Nitekim immobilizer takılan modellerde, hırsızlık oranı %90 düşüş göstermiştir. Ayrıca hiçbiri immobilizeri saf dışı bırakılarak çalınmamıştır. Çalınan arabalar ya çekilip götürülmüşler ya da hırsız, sürücünün elektronik kimlik kartlı kontak anahtarını çalıp arabayı çalıştırmıştır.

Avrupa’daki bir çok güvenlik kuruluşu tarafından tasdik edilmiş ve onaylanmış olan Philips, Megamos, Temic immobilizer sistemlerinin, araba hırsızlığına karşı bu denli başarılı olduğunu gören yabancı sigorta şirketleri, bu sistemin takılı olduğu arabalara kasko primlerinde indirim uygulamaya ve hatta bazıları daha da ileri giderek müşterilerine bedava immobilizerli oto güvenlik sistemi bile vermeye başlamışlardır. İkinci el aldığınız otomobilinizin immobilizerli anahtarlarını firmamıza getirerek kodlarını değiştirtirseniz, elinizde olmayan veya teslim edilmeyen kumandalı kumandasız otomobilinize ait eski anahtarlarını beyinden sildirerek aracınızın anahtar yoluyla çalınmasını kesinlikle engellemiş olursunuz.

OTO ANAHTAR

Her marka ve model oto anahtar kopyalama hizmeti vermekteyiz.

7/24 Cep:+90(537) 676 1898